Hakkımızda

Sinemahzen, Deniz Akçadoğan tarafından Şubat’ın sonlarına doğru 2014’te kurulmuş, sinemanın her yönüne eğilmeyi amaç edinmiş genç bir sinema blogudur.

Sanatın değerini günden güne kaybettiği, sinema dergilerinin teker teker kapatıldığı, belli başlı tanınmış isimler hariç sinema eleştirmenlerinin kötü muamele gördüğü, yazmanın deli işi hatta alay edilecek bir uğraş olduğu bu zor zamanlarda bir başkaldırı olarak ortaya çıkmıştır Sinemahzen!

Bizim için her film değerlidir. En kötüsü bile… Çünkü her şeyden önce bu bir deneyimdir ve her deneyim insanlara öyle ya da böyle bir şey katar. Sinemanın boş zaman öldürmeye yarayacak eğlenceli bir aktivitenin çok daha ötesinde olduğuna inancımız tam. Sinema, entelektüel bir birikim için şarttır. Biz de bilinçli sinema izleyicileri oluşturmak için kalem oynatmaya yemin ettik!

Sinemahzen; vizyondaki güncel yapımların yanı sıra unutulmuş filmler hakkında yazılmış film eleştiri / analizleri, rehber ve tavsiye niteliğinde olması için oluşturulmuş özgün film listeleri ya da yönetmen biyografileri gibi farklı bölümlere de bünyesinde yer vererek sinema alanında Türkçe bir kaynak olma amacı taşımaktadır. Fakat sinema haberleri paylaşmak, hit almak için tek videodan oluşan fragman şeklinde paylaşımlar yapmak gibi bir misyonu yoktur. Bunları layıkıyla yapan siteler olduğu için önceliğimiz sinema alanında literatüre nitelikli yazılar kazandırmaktır.

Deniz Akçadoğan

Sitenin Kurucusu, Yazar, Editör

Katkıda Bulunanlar

Göktuğ Aykut

Ömür Yeşilbağ

Sinema alanında yazmak belli bir birikim ve her şeyden önce özveri ister. Eğer sen de sinemayı en az benim kadar seviyorsan ve onları paylaşacak yer arıyorsan değerlendirmem için bana gönderebilirsin.

Sitede yayınlanan çeşitli bölümlerden herhangi birini seçerek ona bağlı olarak yazabilirsin. Eleştiri, yönetmen yazısı ya da unutulmuş filmleri gün yüzüne çıkartan bir inceleme kaleme alabilirsin. Ya da devamlı yazabilmek konusunda kendinden eminsen yazar kadrosuna dahil olabilirsin!

Eğer site için fikrin ya da eleştirilerin varsa da aynı şekilde çekinmeden aşağıdaki mail adresinden ya da Facebook profilimden bana ulaşabilirsin:

dakcadogan@gmail.com

https://www.facebook.com/dthetis

Sitede yayınlanan yazılar tamamen özgün olup telif haklarına tabidir. Yazarın izni olmaksızın, kaynak belirtilmeksizin başka mecralara taşınması yasaktır.
Paylaşım